Usuwanie makijażu permanentnego Rybnik

Zabieg

Usuwanie makijażu permanentnego Rybnik

Zdarza się, że zgłaszają się do nas klientki, z chęcią usunięcia makijażu permanentnego (np. po wykonaniu przez inną kosmetyczkę). Procedura wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi, dlatego powinna zostać wykonana przez profesjonalną kosmetyczkę. Zapraszamy na usuwanie makijażu permanentnego klientki z Rybnika i okolic.

Dlaczego klientki chcą usunąć makijaż permanentny?

Istnieje wiele różnych przyczyn, które mogą skłonić klientki do usunięcia wcześniej zrobionego makijażu permanentnego. Zdarza się, że zgłaszają się do nas panie, które wcześniej był w innym gabinecie kosmetycznym i nie są zadowolone z rezultatów. Czasem taka chęć wynika po prostu ze zmiany gustu, np. klientka zdecydowała, że chce inny kształt brwi, dlatego musi usunąć stary makijaż, aby móc wykonać nowy.

Innym powodem jest zwiotczenie skóry wokół oczu i na policzkach, co może doprowadzić do tego, że wcześniej ukształtowane brwi nie będą już tak atrakcyjne i trzeba będzie dokonać poprawek lub wykonać makijaż na nowo. Czasem klientki podążają za modą, a gdy uważają, że wykonany kilka lat temu makijaż nie jest zgodny z aktualnymi trendami, chcą go usunąć. Niezależnie od przyczyny, decydując się na usunięcie makijażu permanentnego, trzeba poprosić o pomoc specjalistkę, która wykona zadanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Jakie są metody usuwania makijażu permanentnego?

Makijażu permanentnego pod żadnym pozorem nie powinno się usuwać w domowych warunkach. W naszym gabinecie dysponujemy profesjonalnym sprzętem, pozwalającym nam przeprowadzić całą procedurę bezpiecznie i dokładnie. Najczęściej usuwamy makijaż permanentny przy pomocy lasera, którego światło rozbija umiejscowiony pod skórą barwnik. Światło lasera podgrzewa cząstki tuszu w skórze, powodując ich rozpad na mikroskopijne drobiny, które następnie mogą zostać wydalone przez organizm. Trwałe usunięcie makijażu permanentnego najczęściej wymaga kilku sesji, aby została utrzymana integralność skóry, a organizm miał czas na regenerację.

Zabieg usunięcia makijażu permanentnego poprzedzony jest konsultacją z Klientką. Nasza specjalistka musi upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserowego, a jednocześnie omawia z pacjentką przebieg zabiegu i okres rekonwalescencji. Na zabieg usuwania makijażu permanentnego można się zapisać w naszym gabinecie kosmetycznym w Rybniku.

Galeria