Opadający owal twarzy

Oferta

Zabiegi na opadający owal twarzy

Wraz z wiekiem owal twarzy może ulegać zmianom. Nie każdej osobie łatwo jest takie zmiany zaakceptować, zwłaszcza że istnieją metody poprawiania owalu twarzy i przywracania młodego wyglądu.

Opadający owal twarzy jest stanem, w którym skóra i tkanki w okolicach szczęki i podbródka tracą swoją pierwotną jędrność i elastyczność, co prowadzi do opadania i zmiany kształtu owalu twarzy. Może to skutkować wyglądem „opadających” policzków oraz utratą definicji linii żuchwy.

Jak rozpoznać opadający owal twarzy?

Wśród objawów opadającego owalu twarzy wyróżniamy:

  • Spłaszczenie owalu twarzy: Skóra staje się mniej jędrna, co powoduje utratę wyraźnych konturów twarzy.
  • Opadające policzki: Skóra w okolicach policzków zaczyna opadać w kierunku żuchwy.
  • Wyraźna linia żuchwy: Linia żuchwy może stać się mniej wyraźna, a podbródek może wydawać się mniej zdefiniowany.

Zmianom trudno zapobiegać, jednak można je opóźniać poprzez stosowanie odpowiednich metod odżywczych i liftingujących. Z opadającym owalem twarzy świetnie radzi sobie współczesna medycyna estetyczna.

Opadający owal twarzy – najpopularniejsze zabiegi

W naszym gabinecie kosmetycznym wykonujemy zabiegi odżywcze i relaksujące, takie jak masaż kobido, stymulatory tkankowe czy mezoterapia. Są to nowoczesne metody poprawiające mikrokrążenie w tkankach i ułatwiające transport składników odżywczych, które mogą wpływać na ujędrnienie skóry. Przedstawione zabiegi sprzyjają również stymulacji naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, które przyczyniają się do poprawy owalu twarzy.

Do nieco bardziej inwazyjnych popularnych zabiegów na opadający owal twarzy zaliczamy:

  • botoks: (toksyna botulionowa): botoks stosowany jest w zabiegach, związanych z funkcjonowaniem mięśni i stawów. W medycynie estetycznej wstrzyknięcie toksyny powoduje tymczasowe osłabienie i rozluźnienie mięśni twarzy. Preparat blokuje impulsy nerwowe do mięśni, powodując ich czasowy paraliż. Takie działanie sprawia, że skóra wygładza się, a zmarszczki stają mniej widoczne, co z kolei prowadzi do optycznego odmłodzenia twarzy. Botoks polecamy przede wszystkim osobom, którym zależy na redukcji zmarszczek mimicznych. Efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach i mogą utrzymać się do kilku miesięcy;
  • wypełniacze: są to substancje (najczęściej na bazie kwasu hialuronowego), które nasza specjalistka wstrzykuje pod skórę w celu wymodelowania konturów twarzy pacjentki. Wypełniacze pozwalają na ujędrnienie i uelastycznienie skóry twarzy, a zabieg sprawia, że skóra staje się widocznie odmłodzona i bardziej napięta. Zabieg z użyciem wypełniaczy polecamy także w celu zwiększenia niektórych partii twarzy, np. ust, policzków czy brody. Jest to ciekawa alternatywa dla botoksu, a efekty zabiegu utrzymują się od 4 miesięcy do ponad roku.
  • wolumetria twarzy: zabieg wykonujemy z użyciem kwasu hialuronowego. Tę procedurę polecamy przede wszystkim osobom, które zaobserwowały u siebie utratę elastyczności skóry twarz (związaną z wiekiem lub np. po gwałtownym schudnięciu). Utrata elastyczności skóry twarzy sprzyja powstawaniu bruzd i zmarszczek, przez co wygląda na zmęczoną i starszą. Wolumetria twarzy to zabieg nieinwazyjny, polegający na wprowadzeniu substancji wypełniającej w odpowiednie miejsca przy pomocy kaniuli (miękkiej, tępo zakończonej igły). Takie działanie pozwala na przywrócenie tkankom odpowiedniej objętości. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak pełnię rezultatów u naszych klientek widać ok. miesiąc po zabiegu. Efekt wolumetrii twarzy może utrzymać się nawet do 2 lat.

Galeria