Włosy

Oferta

Zabiegi na włosy

Słabe, łamliwe włosy, których nie sposób ułożyć w żadną atrakcyjną fryzurę to problem, który może mieć różne przyczyny. Jeżeli do tego dochodzi także nadmierne wypadanie włosów, warto zacząć działać, aby powstrzymać postępujące łysienie. W naszym salonie kosmetycznym wykonujemy zabiegi, które pomogą w walce z nadmiernym wypadaniem włosów i przywrócą włosom dobrą kondycję.

Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Przyczyny słabej kondycji włosów i nadmiernego wypadania są różne. Najczęściej jest to wynik po prostu nieodpowiedniej pielęgnacji oraz złego stylu życia. Warto pamiętać, że kondycja włosów zależy także od diety i składników odżywczych, które dostarczamy wraz z pożywieniem. Inne przyczyny słabych włosów i nadmiernego wypadania to:

  • zmiany hormonalne: zaburzenia hormonalne w czasie ciąży lub menopauzy mogą powodować nadmierne wypadanie włosów. Łysienie androgenowe to również schorzenie związane z hormonami, które może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet;
  • problemy zdrowotne: słaba kondycja włosów może być objawem różnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby autoimmunologiczne czy choroby skóry;
  • zażywanie niektórych leków: niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń tarczycowych, chemioterapii czy depresji mogą powodować wypadanie włosów.

Jak sobie radzić z wypadaniem włosów? - Zabiegi na włosy

Pierwszym krokiem do poprawy kondycji włosów i redukcji wypadania jest odpowiednia pielęgnacja. Jeżeli jednak domowe sposoby nie dają rezultatów, warto pomyśleć o profesjonalnych zabiegach na włosy, takich jak:

  • mezoterapia: podczas zabiegu specjalista wykonuje nakłucia mikroigłą, docierając w głąb skóry głowy i dostarczając do niej substancje odżywcze, których celem jest odżywienie i wzmocnienie włosów;
  • karboksyterapia: jest to kolejny popularny zabieg na włosy, polegający na wstrzyknięciu bezpośrednio w skórę głowy dwutlenku węgla (CO2). Właściwości dwutlenku węgla powodują rozszerzanie się naczynek i stymulują krążenie krwi, co może wpłynąć na sprawniejszy wzrost włosa i lepsze rozprowadzenie składników odżywczych w skórze głowy.

Warto pamiętać, że wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Jeżeli jednak zauważysz, że na grzebieniu pojawiają się duże ilości kosmyków, warto podjąć odpowiednie działania celem wzmocnienia ich kondycji.

Galeria