
Oferta
Depilacja laserowa
Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg pozwalający na pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych obszarów ciała. Nowoczesne lasery diodowe precyzyjnie niszczą cebulki włosów, zapewniając trwałą depilację. Do całkowitego usunięcia owłosienia zazwyczaj potrzeba kilku sesji zabiegowych, choć już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym można zauważyć, że włosy stają się słabsze i wolniej odrastają.
Depilacja laserowa wykorzystuje światło laserowe, które działa na włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu. Jest to mało inwazyjna metoda usuwania owłosienia z ciała, która działa jedynie na włosy, bez niszczenia otaczających jej tkanek. Laser emituje pulsujące światło, które jest absorbowane przez barwnik włosa – melaninę, co prowadzi do zniszczenia i zahamowania dalszego wzrostu włosa. Podczas zabiegu można odczuwać delikatne ciepło, które jest zazwyczaj dobrze tolerowane. Zabieg depilacji nie wymaga rekonwalescencji i bezpośrednio po jego wykonaniu można wrócić do normalnego funkcjonowania.
Depilacja laserowa – dla kogo?
Depilacja laserowa polecana jest osobom walczącym z nadmiernym owłosieniem. Warto zaznaczyć, że najlepsze rezultaty zabieg daje u osób o ciemnych włosach i jasnej skórze. Dzieje się tak dlatego, że ciemne włosy zawierają więcej melaniny, na którą oddziałuje światło lasera.
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią;
- cukrzyca;
- żylaki;
- stany zapalne skóry;
- choroby skóry, np. łuszczyca, AZS;
- epilepsja;
- słaba krzepliwość krwi;
- aktywne infekcje;
- świeża opalenizna;
- w trakcie leczenia pochodnymi kwasu wit. A i do 6 miesięcy po jego zakończeniu;
- uczulenie na wosk.
Efekty zabiegu:
- usunięcie nadmiernego owłosienia z określonych obszarów skóry.
Z zabiegu depilacji laserowej można skorzystać w naszym gabinecie kosmetycznym w Rybniku. Zaznaczamy, że efekty mogą różnić się w zależności od ilości wykonanych sesji, koloru i zagęszczenia włosów, jak również stanu skóry, wieku czy ogólnej kondycji zdrowotnej pacjenta.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?
Przed zabiegiem depilacji należy przede wszystkim wykluczyć przeciwwskazania, dyskwalifikujących daną osobę z zabiegu depilacji laserowej. Dzień przed depilacją należy ogolić daną powierzchnię za pomocą maszynki (nie wyrywać). Skóra w miejscu depilacji laserowej powinna być sucha i niczym nie posmarowana.
Jak postępować po zabiegu depilacji laserowej?
Bezpośrednio po zabiegu depilacji skóra może być czerwona i lekko podrażniona, należy ją traktować jak skórę spaloną na słońcu. Zatem przez kilka dni traktować ją kremami z d-pantenolem, nie stosować gorącego prysznica, unikać siłowni, sauny, basenu. Nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez okres jednego miesiąca, a miejsca narażone na taką ekspozycję smarować kremem z filtrem 50.
Czy zabieg depilacji laserowej boli?
Odczucia jakie towarzyszą zabiegowi depilacji to ukłucia przypominające ukłucia ciepłą igiełką. Tak więc odczucia są bardzo indywidualne i zależą od naszego progu bólu, samopoczucia a u kobiet w dużej mierze od dnia cyklu miesiączkowego. Mimo to przed zabiegiem nie można zażywać środków przeciwbólowych a znieczulenie nie jest polecane, zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem, gdyż odczucia bólowe osoby depilowanej są ważnym wskaźnikiem poprawnie dobranych parametrów zabiegowych.
Ile zabiegów potrzeba aby całkowicie pozbyć się owłosienia?
Przyjmuje się, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia na danej partii, potrzebnych jest minimum od 6-8 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Ilość zabiegów depilacji może ulec zwiększeniu w przypadku włosów jasnych (ale nie białych i siwych bo takich w ogóle nie można usunąć), oraz po przebytych wcześniej nieskutecznych zabiegach depilacji.