Masaż Kobido

Zabieg

Masaż Kobido

Masaż Kobido, znany również jako japoński masaż twarzy, to starożytna technika pochodząca z Japonii, która ma na celu poprawę zdrowia i wyglądu skóry. Wykorzystuje on specjalne techniki manipulacyjne, uciski, delikatne pociągnięcia oraz masaż punktowy, skupiając się głównie na twarzy, szyi i dekolcie. Kobido, co dosłownie oznacza „staranne dłonie”, jest uważane za jedną z najstarszych metod terapeutycznych stosowanych w Japonii.

Kobido to zabieg, wymagający specjalnych umiejętności i precyzji. Mówi się o nim jako bezinwazyjnym zabiegu chirurgicznym, podczas którego specjalista może rozprostować zmarszczki i bruzdy oraz odprężyć napięte mięśnie, przywracając skórze twarzy harmonię i równowagę. Masaż kobido działa niejako jak peeling – pobudza mikrokrążenie i może zmaksymalizować działanie składników odżywczych znajdujących się w kosmetykach wykorzystywanych w trakcie zabiegu.

Masaż Kobido – dla kogo?

Masaż Kobido dedykowany jest wszystkim osobom, które zauważyły u siebie oznaki starzenia się skóry. Po 20 roku życia spowalnia produkcja białek, takich jak kolagen czy elastyna, które odpowiedzialne są za młody wygląd skóry. W efekcie pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra staje się wiotka i cienka. Kobido to rytuał, który może zahamować przedwczesne procesy starzenia się i wpłynąć na ujędrnienie skóry oraz redukcję drobnych zmarszczek.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ropne zmiany skórne;
  • aktywny trądzik;
  • przed i po ekstrakcji zęba;

Zabieg można wykonać ok 2 tygodnie po wykonaniu botoksu i ok 3 tygodnie po wykonaniu wypełniaczy

Efekty masażu Kobido

  • rozluźnienie mięśni;
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek i bruzd;
  • poprawa konturów twarzy;
  • odżywienie skóry;
  • pobudzenie naturalnej produkcji elastyny i kolagenu;
  • przyspieszenie procesów regeneracyjnych;
  • odprężenie ciała.

Masaż Kobido wykonujemy w gabinecie w Rybniku. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą i omówieniem całego procesu działania oraz efektów, które mogą wystąpić. Należy pamiętać, że rezultaty mogą różnić się w zależności od różnych czynników, takich jak wiek czy stan skóry pacjenta.

Czas trwania / Ilość zabiegów

40 - 60 min

/ 1-6 zabiegów

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.

 

 

Postępowanie po zabiegu

Nie zmywaj preparatów w dniu zabiegu.
 

KOBIDO JAPOŃSKI LIFTING TWARZY

Nazwa Cena
Masaż KOBIDO
230 zł
Ceremonia KOBIDO z japońską pielęgnacją
350 - 400 zł

Galeria