Wiotka skóra

Oferta

Zabiegi na wiotką skórę

Nikomu nie uda się uniknąć procesów starzenia, jednak wiotka skóra może doprowadzić do pogorszenia stanu psychicznego i samooceny. Utrata elastyczności skóry dotyczy różnych obszarów w ciele i dla wielu osób, szczególnie kobiet, jest to stan, z którym trudno się pogodzić. W naszym gabinecie kosmetycznym dysponujemy profesjonalnym sprzętem, z którym wykonujemy fachowe zabiegi ujędrniające i odmładzające skórę. Jeżeli poszukujesz skutecznych rozwiązań na zwisającą skórę, być może nasza oferta Cię zainteresuje.

Skąd się bierze wiotka skóra?

Wiotka skóra to wynik osłabienia struktury kolagenowej i elastycznej skóry, które zapewniają jej sprężystość. Wraz z wiekiem, produkcja kolagenu i elastyny w skórze spada, co prowadzi do utraty jędrności. Dodatkowo inne czynniki, takie jak nadmierne narażenie na promieniowanie UV, palenie papierosów, niezdrowa dieta, nadmierna utrata masy ciała, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry i genetyka, mogą przyspieszyć proces wiotczenia skóry.

Jak pielęgnować wiotką skórę? Zabiegi na skórę twarzy

Medycyna estetyczna oferuje szereg rozwiązań, pomagających ujędrnić zwiotczałą skórę i przywrócić jej młody wygląd. W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi, które mogą zainteresować każdą osobę, poszukującą sprawdzonych metod na ujędrnienie skóry twarzy.

  • Stymulatory tkankowe: zabieg polega na wykorzystaniu preparatów, których zadaniem jest odbudowa struktury skóry poprzez stymulację komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. Aplikacja stymulatorów tkankowych zapewnia ciekawe, naturalne efekty w zakresie poprawy jędrności i elastyczności skóry. Ze względu na to, że grupa preparatów zwanych stymulatorami tkankowymi jest bardzo szeroka, nasza specjalistka indywidualnie dobiera dany produkt do danego zabiegu i potrzeb oraz oczekiwań pacjenta.
  • Mezoterapia: to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów w naszym salonie, uznawany za jedną z najskuteczniejszych metod hamowania procesów starzenia się skóry.  W celach profilaktycznych z mezoterapii mogą skorzystać już osoby po 20 roku życia. 40 i 50 latkowie wybierają zabieg, aby poprawić elastyczność skóry. Mezoterapia polega na podawaniu bezpośrednio w skórę najważniejszych dla skóry składników odżywczych. Substancje dobierane są przez naszą specjalistkę, która decyduje, jakie składniki będą najlepsze dla konkretnego przypadku. Dla uzyskania najlepszych efektów mezoterapii zaleca się wykonanie serii zabiegów (zazwyczaj 2-6 w zależności od potrzeb).
  • Fotoodmładzanie:  jest to jedna z najmniej inwazyjnych metod odmładzania skóry, którą warto polecić wszystkim osobom, którym zależy na spowolnieniu procesów starzenia się skóry. Fotoodmładzanie to również opcja na redukcję zmian naczyniowych i trądzikowych, jak również zmniejszenie widoczności przebarwień czy rozszerzonych porów. Zabieg wykonujemy z wykorzystaniem światła o niskiej gęstości energii zdolnej rozgrzać skórę, pobudzając jej komórki do odbudowy. Światło wnika w głąb skóry i jest absorbowane przez barwnik melaninę lub hemoglobinę. Światło lasera sprzyja odnowie tkanek i pobudza produkcję nowych włókien kolagenowych. Jest to dość szybki i bezpieczny zabieg. Zazwyczaj trwa nie dłużej niż 30 minut. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu dokładnie przestrzegać zaleceń naszej specjalistki.
  • Geneo: zabieg 3w1, polegający na złuszczaniu, wchłanianiu substancji odżywczych i odżywianiu skóry. Działanie specjalnej głowicy Geneo wywołuje w organizmie tzw. efekt  Bohra, prowadzący do tego, że tlen transportowany jest do obszaru, na którym wykonuje się zabieg. W efekcie specjalistka może dostarczyć niezbędne składniki odżywcze do głębszych warstw skóry, co sprzyja poprawie ogólnej kondycji skóry i redukcji rozszerzonych porów;
  • Masaż kobido: jest to procedura zwana też niechirurgicznym liftingiem twarzy. W naszym gabinecie możesz skorzystać z pomocy specjalistki, doświadczonej w wykonywaniu japońskiego masażu kobido. Celem zabiegu jest rozluźnienie powięzi, głębokie odżywienie skóry i pobudzenie jej do zwiększenia produkcji kolagenu. Masaż kobido składa się z kilku etapów, w których nasza specjalistka może zastosować aż 48 specjalistycznych technik.
  • Wypełniacze kwasem hialuronowym: są to substancje, które nasza specjalistka wstrzykuje pod skórę w celu wymodelowania konturów twarzy pacjentki. Wypełniacze pozwalają na ujędrnienie i uelastycznienie skóry twarzy, a zabieg sprawia, że skóra staje się widocznie odmłodzona i bardziej napięta. Zabieg z użyciem wypełniaczy polecamy także w celu zwiększenia niektórych partii twarzy, np. ust, policzków czy brody. Jest to ciekawa alternatywa dla botoksu, a efekty zabiegu utrzymują się od 4 miesięcy do ponad roku.

W naszym salonie kosmetycznym masz szansę skorzystać z zabiegów kreowanych indywidualnie. Nasza kosmetyczka dobierze spersonalizowane metody terapii dostosowane do potrzeb pacjentki. Zabiegi kreowane mogą łączyć w sobie kilka metod przywracania jędrności skórze.

Galeria