Nadmiar tkanki tłuszczowej

Oferta

Redukcja tkanki tłuszczowej - Rybnik

Nadmiar tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała stał się powszechnym problemem, który dotyczy coraz młodszych osób. Choć najbardziej narażone są osoby starsze, u których przemiana materii zwalnia, przez co zwiększa się ilość osadzonego na tkankach tłuszczu, to siedzący tryb życia i nieprawidłowa dieta spowodowały, że osoby młodsze również zmagają się z nadmiernymi kilogramami.

Nadmiar tkanki tłuszczowej może mieć różne przyczyny, z których najpowszechniejszy jest nieodpowiedni tryb życia. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna w większości przypadków pomogą w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu. Przyczyny nadmiernej tkanki tłuszczowej mogą wynikać także z czynników genetycznych oraz różnego rodzaju schorzeń, np. o podłożu hormonalnym.

Jak zredukować tkankę tłuszczową?

Najmniej inwazyjne sposoby redukcji tkanki tłuszczowej polegają na systematycznej aktywności fizycznej połączonej z dietą redukcyjną. Osiągnięcia medycyny estetycznej pozwalają jednak pozbyć się tłuszczu z określonych miejsc poprzez specjalistyczne zabiegi, takie jak:

  • lipoliza iniekcyjna: w trakcie zabiegu dochodzi do likwidacji tkanki tłuszczowej w wyniku podawania zastrzyków z substancji, która sprzyja szybszemu rozpuszczeniu komórek tłuszczowych. Nasza specjalistka wstrzykuje preparat w wybrane miejsce, powodując zamierzony stan zapalny tkanki tłuszczowej. W wyniku wywołania stanu zapalnego komórki tłuszczowe trafiają do krwi, a następnie do wątroby, skąd wydalane są na zewnątrz. Przeprowadzenie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej w naszym gabinecie pozwala na utratę nawet do 5 cm w obwodzie w miejscu wstrzyknięcia preparatu;
  • Hiemt (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology): to innowacyjny zabieg oparty na technologii wykorzystującej fale elektromagnetyczne, stosowany w medycynie estetycznej w celu modelowania sylwetki. Specjalistka stosuje narzędzie emitujące pole elektromagnetyczne, które dociera w głąb skóry, przenikając przez tkanki skórne i tłuszczowe aż do poziomu mięśni. Zabieg zapewnia selektywne, intensywne skurcze mięśni, pobudzając wzrost włókien kurczliwych i stymulując tworzenie się nowych białek. Takie działanie wpływa na tkankę tłuszczową oraz mięśnie z intensywnością porównywalną do efektywnego treningu na siłowni. Seria 6-8 zabiegów HIEMT w naszym salonie pomoże Ci osiągnąć efekt ujędrnienia skóry i wzmocnienia oraz napięcia mięśni.
  • RF mikroigłowy: znany także pod nazwą termolifting polega na połączeniu technologii frakcyjnego mikronakłuwania skóry z działaniem fal elektromagnetycznych. Celem zabiegu jest silne pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu można uzyskać efekt wygładzonej skóry i ujędrnionej skóry.
  • Mezoterapia igłowa: Jest to zabieg, podczas którego specjalista wstrzykuje substancje aktywne, takie jak aminokwasy, witaminy, kofeinę itp. bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Mezoterapia igłowa poprawia krążenie i metabolizm w obszarze poddawanym zabiegowi, co może wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej;
  • Karboksyterapia: popularna terapia z wykorzystaniem właściwości leczniczych dwutlenku węgla. W naszej ofercie możesz skorzystać z karboksyterapii w celu zwiększenia nawilżenia i uelastycznienia skóry. Podczas zabiegu niewielkie dawki CO2 wstrzykiwane są podskórnie lub śródskórnie na głębokość od 1 do 10 mm. Zabieg karboksyterapii polecamy osobom zmagającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, ramionach. Dwutlenek węgla wpływa korzystnie na metabolizm komórkowy i wspomaga usuwanie komórek tłuszczowych.

Galeria