Przebarwienia

Oferta

Zabiegi na przebarwienia

Przebarwieniami nazywamy obszary skóry, których kolor odbiega od standardowego odcienia skóry. Zazwyczaj są to ciemne plamy, które pojawiają się na twarzy, dłoniach lub dekolcie, choć w niektórych przypadkach z przebarwieniami mamy do czynienia także w innych częściach ciała. Problem dotyka przede wszystkim osób po 50. roku życia, choć coraz częściej obserwuje się przebarwienia także u ludzi po 30-tce.

Przyczyny przebarwień skórnych mogą być różne. Do najpowszechniejszych zaliczamy:

  • przebarwienia potrądzikowe;
  • przebarwienia posłoneczne;
  • przebarwienia pourazowe;
  • przebarwienia hormonalne:
  • piegi;
  • melazma: jest to rodzaj przebarwienia skóry, który często pojawia się u kobiet w ciąży i spowodowany jest zmianami hormonalnymi.

W większości przypadków przebarwienia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, jednak dla wielu osób, szczególnie kobiet są poważnym defektem estetycznym, którego chcą się pozbyć. W naszym gabinecie kosmetycznym masz szansę skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które pomogą Ci odzyskać naturalny koloryt i przywrócić gładkość skóry.

Likwidacja przebarwień – zabiegi

W naszym gabinecie kosmetycznym możesz skorzystać z poniższych zabiegów na przebarwienia:

  • laserowe usuwanie przebarwień: przebarwienia pojawiają się w wyniku zmian w strukturze melaniny, co może objawiać się widocznymi brązowymi plamami na skórze o różnej intensywności. Stosowana przez nas laseroterapia wykazuje dużą skuteczność w przypadku przebarwień posłonecznych, starczych czy soczewicowatych. Specjalistka kieruje światło lasera bezpośrednio na zmianę. Światło jest pochłaniane przez grupę chromoforów, co prowadzi do koagulacji melaniny i zniszczenia komórek, w których występuje nadmiar tego barwnika. Po zabiegu pojawia się efekt złuszczenia skóry, a właściwe rezultaty terapii widoczne są po ok. 2 tygodniach. Laserowe usuwanie przebarwień polecamy przede wszystkim w przypadku przebarwień głębokich, gdy inne zabiegi kosmetyczne i chemiczne okazały się nieskuteczne;
  • biorepeel: jest to rodzaj peelingu chemicznego, który wykazuje silny efekt biostymulujący i rewitalizujący. Biorepeel polecamy w przypadku przebarwień potrądzikowych. W zestawieniu z mikronakłuciami zabieg może przywrócić skórze odpowiednią równowagę i sprzyja odbudowie struktury skóry. Ten rodzaj peelingu chemicznego wykonujemy między innymi w celu wygładzenia skóry, w tym redukcji blizn potrądzikowych i po zapalnych.
  • peeling węglowy Black Doll: jest to głęboko oczyszczający laserowy peeling węglowy stanowiący jedno z najnowszych odkryć kosmetologii. Naszym klientkom dajemy możliwość skorzystania z tego zabiegu i czerpania z niego maksimum korzyści. Zabieg Black Doll polega na naświetlaniu odpowiednio przygotowanej skóry światłem lasera. Energia urządzenia sprawia, że w nierówności, zagłębienia i pory skóry wnikają drobinki węgla. Powoduje to natychmiastowe odparowanie stosowanego preparatu wraz z zalegającymi w skórze zanieczyszczeniami. Zabieg polecamy wszystkim paniom, które chcą oczyścić skórę i przywrócić jej naturalny koloryt.
  • mezoterapia igłowa + biorepeel: połączenie dwóch innowacyjnych zabiegów, pozwalające na dostarczenie skórze niezbędnych składników odżywczych, złuszczenie i wygładzenie skóry. Taki zabieg wspiera intensywną regenerację skóry i sprzyja redukcji przebarwień oraz wyrównaniu kolorytu.

Medycyna estetyczna coraz lepiej radzi sobie z przebarwieniami skóry, dlatego warto skontaktować się ze specjalistą w celu redukcji zmian.

Galeria