Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek w naszym gabinecie w Rybniku wykonujemy z wykorzystaniem sprawdzonych preparatów i narzędzi. Aktualnie wypełnianie zmarszczek zaliczane jest do najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym gabinecie.

Ze względu na niewielką inwazyjność ryzyko powikłań jest minimalne. Odpowiednio dobrane wypełniacze podawane są podskórnie lub śródskórnie. Rekonwalescencja po zabiegu jest krótka, jednak należy dokładnie przestrzegać zaleceń specjalisty.

Wypełnianie zmarszczek Rybnik – dla kogo?

Wypełnianie zmarszczek jest popularnym zabiegiem estetycznym, który ma na celu redukcję widoczności zmarszczek i przywrócenie młodszego wyglądu skóry. Zabieg jest przeznaczony dla osób, które chcą poprawić wygląd skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Może być stosowany u pacjentów w różnym wieku i o różnym rodzaju zmarszczek, w tym zmarszczek mimicznych, linii marionetek, bruzd nosowo-wargowych czy zmarszczek wokół ust.

Przeciwwskazania do zabiegu

Do przeciwwskazań wykonania zabiegu wypełniania zmarszczek zaliczamy:

 • Ciążę i karmienie piersią;
 • Aktywne infekcje skóry — w obecności aktywnych infekcji skórnych, takich jak trądzik ropowiczy czy opryszczka, należy poczekać na ustąpienie stanu zapalnego przed przystąpieniem do zabiegu.
 • Nadwrażliwość lub alergie na składniki używane w wypełniaczach
 • Skłonność do blizn przerostowych i keloidów
 • Epilepsja
 • Zbyt wygórowane oczekiwania co do efektów zabiegu kwasem

Efekty wypełniania zmarszczek

 • redukcja zmarszczek;
 • poprawa konturów twarzy;
 • wygładzenie skóry;
 • optyczne odmłodzenie;
 • nawilżenie skóry.

Postępowanie po zabiegu

Po wstrzykiwaniu wypełniaczy należy unikać intensywnej aktywności fizycznej przez około 24 godziny. Należy także ograniczyć ekspozycję skóry na słońce i stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF30. W celu zmniejszenia bólu po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów. Nie należy masować i dotykać miejsc poddanych terapii przez 24 godziny po zabiegu, by uniknąć przemieszczenia się preparatu

Czas z jakim wypełniacz utrzymuje się w tkance  zależy od stopnia jego usieciowania, miejsca podawania oraz indywidualnych cech klienta. Im kwas hialuronowy jest bardziej usieciowany, tym dłużej zachowuje się w tkance, natomiast efekty zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy.

Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała, ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy, a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie nakładamy makijażu. Najlepiej wykonać go dopiero następnego dnia.

Kwas hialuronowy

Nazwa Cena
KWAS HIALURONOWY - Wolumetria 1 ml
650 zł
KWAS HIALURONOWY - Wypełnianie lini marionetki 1 ml
550 zł
KWAS HIALURONOWY - Wypełnianie bruzd nosowo -wargowych 1 ml
550 zł
KWAS HIALURONOWY - Wypełnianie zmarszczek palacza 1 ml
550 zł

Galeria