Blizny

Oferta

Laserowe usuwanie blizn

Blizny to naturalny efekt gojenia się ran na skórze, w niektórych przypadkach mogą być jednak na tyle duże i widoczne, że stają się powodem dyskomfortu psychicznego i fizycznego. W naszym salonie kosmetycznym możesz skorzystać z profesjonalnych zabiegów, pomagających zmniejszyć widoczność lub całkowicie zredukować blizny.

Podstawowe rodzaje blizn

Blizny najczęściej dzieli się ze względu na ich pochodzenie, np. pooperacyjne, potrądzikowe, powstałe po oparzeniach itd. Jednak medycyna estetyczna bardziej skupia się na wyglądzie blizn i w tym zakresie możemy zastosować nieco inny podział:

  • blizny zanikowe: najbardziej popularne to rozstępy, ale także blizny potrądzikowe czy po przebytej ospie;
  • bliznowece: czyli blizny keloidowe – ich powstawanie związane jest z nadprodukcją kolagenu. Wyróżniają się wypukłym kształtem i często rozprzestrzeniają się daleko poza obszar rany;
  • blizny przerostowe: występują tylko w miejscu skaleczenia, jednak również przybierają wypukły kształt, a przy tym są dość grube i mają czerwony kolor. Najczęściej tworzą się po operacjach i zabiegach chirurgicznych.

Do naszego salonu zgłaszają się klientki z różnymi rodzajami blizn. W naszej ofercie można znaleźć zabiegi, które skupiają się na wygładzeniu blizny i poprawie kolorytu skóry przy jednoczesnej stymulacji produkcji białej odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Usuwanie blizn w gabinecie kosmetycznym w Rybniku

W naszym gabinecie można skorzystać z innowacyjnych metod usuwania blizn. Najpopularniejsze jest laserowe usuwanie blizn, czyli zabieg polegający na użyciu lasera emitującego impulsy światła, które usuwają zgrubiałe warstwy skóry i stymulują produkcję kolagenu. Zabieg z użyciem lasera polega na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń i delikatnego stanu zapalnego, który stymuluje skórę do usprawnienia procesów regeneracyjnych. Prowadzi to do tego, że wypalone ubytki zaczynają się goić, a widoczna blizna zostaje zastąpiona zagojoną, jaśniejszą tkanką, która jest bardziej napięta i nawilżona. Laserowe usuwanie blizn wymaga zazwyczaj kilku serii zabiegowych a ostateczny efekt widać po pełnym wygojeniu się skóry, co trwa około 2 tygodni.

Takie działanie pomaga wygładzić bliznę i przywrócić ładny kolor skóry. W usuwaniu blizn pomocne są także poniższe metody:

  • karboksyterapia: jest to zabieg, podczas którego pod skórę wstrzykiwany jest dwutlenek węgla (CO2), który działa jako gazowy stymulant, poprawiający mikrokrążenie krwi. CO2 usprawnia produkcję kolagenu i elastyny oraz aktywuje procesy regeneracyjne skóry;
  • peelingi chemiczne (kwasowe): zabieg polega na zastosowaniu peelingu kwasowego. Nasza specjalistka dobiera peeling, który ma zapewnić najwyższą skuteczność w zakresie pobudzenia naturalnych procesów regeneracyjnych skóry;
  • RF mikroigłowy: jest to połączenie technologii frakcyjnego mikronakłuwania skóry z działaniem fal elektromagnetycznych. Celem zabiegu jest silne pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu można uzyskać efekt wygładzonej skóry i ujędrnionej skóry.

W dzisiejszych czasach widoczne blizny nie muszą już być problemem. Jeżeli chcesz pozbyć się nieestetycznych zmian, skorzystaj z oferty laserowego usuwania blizn w naszym gabinecie kosmetycznym w Rybniku.

Galeria