Oferta

Zabiegi na trądzik

Trądzik to problem, który dotyczy nie tylko osób młodych. Choć wielu nastolatków zmaga się z trądzikiem młodzieńczym, często problematyczne zmiany pojawiają się także u osób dorosłych.

Trądzik to schorzenie skóry charakteryzujące się powstawaniem zaskórników, grudek, krostek oraz innych zmian zapalnych na skórze. Najczęściej występuje na twarzy, plecach, klatce piersiowej i ramionach. Przyczyną powstawania zmian trądzikowych jest nadmierna produkcja sebum, które łączy się z martwymi komórkami skóry i tworzy zatory w gruczołach łojowych. Bakterie z rodzaju Propionibacterium acnes również odgrywają rolę w procesie zapalnym. Na nasilenie trądziku mogą wpływać: czynniki hormonalne, stres, dieta czy genetyka.

W okresie największego nasilenia schorzenia trudno jest całkowicie pozbyć się zmian, jednak w terapii trądziku kluczową rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry. Domowe sposoby nie zawsze będą w pełni skuteczne, dlatego można połączyć je z profesjonalnymi zabiegami na trądzik wykonywanymi w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi na trądzik

Wśród popularnych zabiegów na trądzik wykonywanych w naszym gabinecie wyróżniamy:

  • laserowe usuwanie trądziku: usuwanie zmian trądzikowych przy pomocy lasera to alternatywa dla tradycyjnych kuracji. W naszym gabinecie korzystamy z bezpiecznej technologii laserowej, pozwalającej na uzyskanie szybkich efektów. W leczeniu trądziku korzystamy z lasera IPL, wykazującego działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, który jednocześnie obkurcza grudki trądzikowe. Laser nie tylko eliminuje odpowiedzialne za powstawanie zmian bakterie, ale też odkaża i oczyszcza skórę. Co więcej, światło lasera oddziałuje bezpośrednio na gruczoły łojowe, a więc może normalizować produkcję sebum;
  • peelingi chemiczne: zabieg polega na zastosowaniu peelingu kwasowego, którego skład może różnić się w zależności od celu kosmetycznego. Peeling może mieć działanie oczyszczające, redukujące zmiany trądzikowe, wyrównujące koloryt skóry, normalizujące, czy zmniejszające przebarwienia. Działanie peelingów polega na usuwaniu martwego naskórka i pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych skóry;
  • peeling węglowy black doll: jest to głęboko oczyszczający laserowy peeling węglowy stanowiący jedno z najnowszych odkryć kosmetologii. Naszym klientkom dajemy możliwość skorzystania z tego zabiegu i czerpania z niego maksimum korzyści. Zabieg Black Doll polega na naświetlaniu odpowiednio przygotowanej skóry światłem lasera. Energia urządzenia sprawia, że w nierówności, zagłębienia i pory skóry wnikają drobinki węgla. Powoduje to natychmiastowe odparowanie stosowanego preparatu wraz z zalegającymi w skórze zanieczyszczeniami. Zabieg polecamy wszystkim paniom, które chcą oczyścić skórę i przywrócić jej naturalny koloryt;
  • biorepeel: jest to rodzaj peelingu chemicznego, który wykazuje silny efekt biostymulujący i rewitalizujący. Biorepeel polecamy przede wszystkim dla cery trądzikowej i z zaskórnikami. W zestawieniu z mikronakłuciami zabieg może przywrócić skórze odpowiednią równowagę i sprzyja odbudowie struktury skóry. Ten rodzaj peelingu chemicznego wykonujemy między innymi w celu wygładzenia skóry, w tym redukcji blizn potrądzikowych i po zapalnych.

Podczas wizyty u naszego kosmetologa możesz wybrać także zabiegi kreowane indywidualnie, czyli specjalistyczną terapię, dostosowaną do wymagań i potrzeb. W tym przypadku specjalista określa stan skóry i na podstawie badania ustala odpowiednie metody działania mające zapewnić najwyższą skuteczność.

Galeria