Oferta
Zabiegi na podwójny podbródek
Podwójny podbródek dla większości osób stanowi defekt estetyczny, nic więc dziwnego, że chcą się go pozbyć. W naszym gabinecie kosmetycznym możesz skorzystać z profesjonalnych metod, które pomogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolicy brody, dzięki czemu owal twarzy nabierze jędrności i zostanie optycznie wyszczuplony oraz odmłodzony. Zmagasz się z podwójnym podbródkiem? Sprawdź, jakie zabiegi mamy Ci do zaoferowania.
Przyczyny występowania podwójnego podbródka
Podwójny podbródek najczęściej związany jest z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Wśród przyczyn występowania zjawiska można wyróżnić także:
- czynniki genetyczne;
- wiek i spowodowaną wiekiem utratę elastyczności skóry, starzenie się skóry;
- uwarunkowania anatomiczne.
Podwójny podbródek prowadzi do rozmycia się owalu twarzy i sprawia, że twarz staje się „nalana”. W walce z podwójnym podbródkiem pomaga aktywny tryb życia i zdrowia dieta oraz odpowiednia pielęgnacja połączona z masażami usprawniającymi przepływ krwi w tkankach. Pomocne okazują się również zabiegi medycyny estetycznej.
Jakie zabiegi na podwójny podbródek wykonujemy?
Istnieje kilka metod walki z podwójnym podbródkiem, które można wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Wśród naszych klientów największą popularnością cieszy się lipoliza iniekcyjna. Jest to niechirurgiczny zabieg, który polega na wprowadzeniu specjalnego preparatu, zwykle zawierającego substancje lipolityczne (np. kwas deoksycholowy), bezpośrednio do tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka. Preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, co powoduje ich stopniowe wydalanie z organizmu. Zabieg ten ma na celu redukcję objętości tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka, co pomaga zmniejszyć widoczność podwójnego podbródka.
Drugą popularną metodą zwalczania podwójnego podbródka jest RF mikroigłowy polegający na wykorzystaniu fali radiowej w celu stymulacji metabolizmu komórek skóry i ich odnowy. W trakcie zabiegu mikroigły docierają do odpowiednich głębokości, gdzie ciepło generowane przez RF powoduje mikrotermolizę, co z kolei pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu.