Usuwanie włókniaków

Zabieg

Usuwanie włókniaków

Włókniaki są powszechnym problemem dermatologicznym, które często pojawiają się na różnych częściach ciała. Chociaż są one zazwyczaj łagodne i niegroźne dla zdrowia, mogą stanowić estetyczny dyskomfort i wpływać na pewność siebie. Włókniaki występują na różnych obszarach ciała, najczęściej na nogach, rękach, brzuchu (głównie włókniaki twarde) i na szyi, twarzy lub plecach (włókniaki miękkie).

Wyróżnia się dwa rodzaje włókniaków:

  • twarde;
  • miękkie.

Włókniaki twarde

Zazwyczaj są mniejsze od włókniaków miękkich i najczęściej występują pojedynczo. W wielu przypadkach przybywa ich wraz z upływem lat. Najczęściej pojawiają się na nogach i rękach.

Włókniaki miękkie

Są delikatne w dotyku i zazwyczaj w kolorze skóry, przez co są też mniej widoczne. Najczęściej pojawiają się na szyi, twarzy, w okolicy pach, na plecach.

Istnieje kilka metod usuwania włókniaków. Najpopularniejsza jest laseroterapia, podczas której wykorzystuje się wiązkę światła laserowego do precyzyjnego usunięcia zmian.

Usuwanie włókniaków – dla kogo?

Włókniaki to zmiany o niegroźnym charakterze, jednak często mogą przeszkadzać i ulegać podrażnieniom, np. przez odzież. Zabieg dedykowany jest osobom, które mają na ciele włókniaki miękkie lub twarde i chcą się ich pozbyć w celu zwiększenia komfortu, lub ze względów estetycznych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Najczęstszym przeciwwskazaniem do usunięcia włókniaków jest skłonność do powstawania blizn i stanów zapalnych skóry. Zabieg odradza się również kobietom w ciąży i matkom karmiącym.

Efekty zabiegu

Usuwanie włókniaków wykonujemy w salonie kosmetycznym w Rybniku. Efektem zabiegu jest pozbycie się zmian w jak najmniej inwazyjny sposób. W przypadku metody laserowej nie jest konieczna rekonwalescencja.

Czas trwania / Ilość zabiegów

15 - 45 min

/ 1 zabieg

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania

Usuwanie włókniaków

Nazwa Cena
Usuwanie włókniaków
200 - 300 zł

Galeria