Opadające powieki

Oferta

Zabiegi na opadające powieki

Opadające powieki to wbrew pozorom nie tylko problem osób starszych. Dotyczy on również osób młodych, a czasem także dzieci. Kształt powiek ma duży wpływ na to, jak odbierana jest prezencja twarzy, dlatego opadająca powieka to dla wielu osób defekt estetyczny, którego chcą się pozbyć. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna świetnie sobie radzi z problemem opadających powiek.

Czym charakteryzuje się opadająca powieka?

Opadająca powieka to stan, w którym górne powieki zaczynają zwisać i osłaniają część oka. Może to prowadzić do ograniczenia pola widzenia oraz powodować uczucie zmęczenia i suchości oczu.

Jakie są przyczyny opadającej powieki?

Najczęstszą przyczyną pojawienia się opadającej powieki jest wiek i związane z tym procesy starzenia, które powodują zmniejszenie elastyczności skóry. Skóra powiek staje się wiotka, ciężka i zaczyna opadać na oko. Zdarzają się jednak przypadki, gdy opadająca powieka występuje u osób młodych. Czasem przyczyną są czynniki genetyczne, jednak opadająca powieka może być również konsekwencją porażenia lub uszkodzenia nerwów w oku, lub uszkodzenia mięśni powiek.  Problem pojawia się także przy cukrzycy i niektórych chorobach nowotworowych.

Jak walczyć z opadającą powieką? Zabiegi medycyny estetycznej

W naszym gabinecie kosmetycznym walczymy z opadającymi powiekami przy pomocy innowacyjnych zabiegów, takich jak:

  • botoks (toksyna botulinowa): botoks stosowany jest w zabiegach, związanych z funkcjonowaniem mięśni i stawów. W medycynie estetycznej wstrzyknięcie toksyny powoduje tymczasowe osłabienie i rozluźnienie mięśni twarzy. Preparat blokuje impulsy nerwowe do mięśni, powodując ich czasowy paraliż. Takie działanie sprawia, że skóra wygładza się, a zmarszczki stają mniej widoczne, co z kolei prowadzi do optycznego odmłodzenia twarzy. Botoks polecamy także w przypadku problemów z opadającą powieką. Efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach i mogą utrzymać się do kilku miesięcy
  • RF mikroigłowy (radiofrekwencja mikroigłowa): jest to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje mikroigły i energię radiową, aby docelowo dostarczyć ciepło do głębszych warstw skóry. RF mikroigłowy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawy jędrności skóry wokół oczu i redukcji zwisającej powieki;
  • Stymulatory tkankowe: zabieg polega na wykorzystaniu preparatów, których zadaniem jest odbudowa struktury skóry poprzez stymulację komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. Aplikacja stymulatorów tkankowych zapewnia ciekawe, naturalne efekty w zakresie poprawy jędrności i elastyczności skóry, w tym przy opadającej powiece. Ze względu na to, że grupa preparatów zwanych stymulatorami tkankowymi jest bardzo szeroka, nasza specjalistka indywidualnie dobiera dany produkt do danego zabiegu i potrzeb oraz oczekiwań pacjenta.

Galeria