Laserowe usuwanie tatuaży

Zabieg

Laserowe usuwanie tatuaży

Decyzja o wykonaniu tatuażu powinna być dobrze przemyślana, a sam tatuaż wykonany u sprawdzonego tatuażysty cieszącego się dobrymi opiniami i rekomendacjami. Nieudane tatuaże, jak również zmiana gustu mogą przyczynić się do tego, że część osób będzie chciała pozbyć się ozdoby z ciała. Choć jeszcze do niedawno tatuaże pozostawały na skórze na zawsze, aktualnie można skorzystać z oferty usuwania tatuaży w naszym gabinecie kosmetycznym w Rybniku.

Najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania tatuaży jest laseroterapia. Polega ona na skierowaniu intensywnego światła laserowego na barwniki znajdujące się w skórze. Laser rozprasza barwnik, umożliwiając układowi odpornościowemu usuwanie cząsteczek barwnika z ciała. Proces usuwania tatuażu za pomocą lasera może wymagać kilku sesji, w zależności od wielkości, koloru i głębokości tatuażu.

Usuwaniu tatuażu – dla kogo?

Zabieg usunięcia tatuażu dedykowany jest wszystkim osobom, które nie są zadowolone ze swoich tatuaży i chcą się ich pozbyć. Naszymi klientami często są osoby, które zaufały niepewnym artystom i mają nieudolnie wykonany tatuaż. Warto wiedzieć, że najłatwiej usuwa się standardowe ciemne tatuaże (czarne, granatowe) oraz tatuaże w kolorze czerwonym. W większości przypadków do całkowitego usunięcia obrazu potrzebne będzie kilka sesji zabiegowych w odstępach 3 – 6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • ciąża i karmienie piersią;
  • świeża opalenizna;
  • rozrusznik serca;
  • choroby nowotworowe (prowadzona radioterapia lub chemioterapia);
  • cukrzyca typu 2;
  • stosowanie retinoidów (do ok. 3 miesięcy od zakończenia leczenia);
  • skłonność do występowania blizn przerostowych.

Efekty zabiegu

  • usunięcie tatuażu czarnego lub kolorowego.

Należy pamiętać, że efekty zabiegu mogą różnić się w zależności od ilości wykonanych sesji, jak również koloru, rozmiaru czy kształtu tatuażu. Na efekty mogą wpływać też takie czynniki, jak: wiek, stan zdrowia czy tryb życia pacjenta.

Galeria